Milyen ágyrácsra helyezzük az ágybetétet?
A matracokat csak szabványos ágyrácson, vízszintes és egyenes felületen szabad elhelyezni (kivétel ez alól a 100% latex matrac). Az ágyrács legalább 70%-ban támassza alá az ágybetét felületét. A nem egységes alátámasztás a matrac károsodását okozza. Rugós ágyrács használata nem javasolt.
Mi a jelentősége a matrac magasságának?
Alvás tekintetében nincs jelentősége, hiszen a szerkezeti felépítés az, ami fontos a kényelem és a tartósság szempontjából egyaránt. Ha meglévő ágykeretbe vásárolunk matracot, akkor érdemes megmérni a távolságot az ágyrács és az ágykeret széle között, mivel ebből kiderül, hogy a leendő matrac mennyire fog belesüllyedni az ágykeretbe. Hagyományos ágykeretek esetében általában 5-8 cm az ajánlott magasság, hogy az ágykeret széle ne legyen zavaró, ha az ágy szélén ülünk. Textilbőr ágykeret esetében az a legkényelmesebb, ha a matrac azonos szintben van az ágykeret szélével.
Tanácsos forgatni a matracot időközönként?
Mindenképpen.
A használatba vétel első 3 hónapjában 2 hetente célszerű a matracot átforgatni úgy, hogy a matrac mindkét oldalát érje a terhelés. Később ezt a műveletet elegendő 3 havonta elvégezni. A forgatás hatására a matrac anyaga jobban tud szellőzni, ami lényeges a higiénia szempontjából. Mindezt alkalmazva megőrizhetjük ágybetétünk komfortfokozatát és meghosszabbíthatjuk élettartamát is.
Mit tegyek, ha a termék megrongálódott?
Amennyiben a termék még garanciális, kérjük, lépj kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal a főoldalon található Kapcsolatok menüpont alatti űrlap segítségével vagy az alábbi email címen keresztül:
Kérjük, mindenképpen mellékelj képet a termékről.
Személyesen megtekinthetők és kipróbálhatók a termékek?
Célunk, hogy a lehető legmagasabb minőséget kínáljuk a legkedvezőbb árakon. Ezért vállalkozásunk teljes mértékben az online térre összpontosít, ami lehetővé teszi számunkra, hogy költséghatékonyabban működjünk – ez az előny közvetlenül Neked, mint vásárlónknak is megmutatkozik az árainkban.
Tudjuk, hogy a bemutatóterem hiánya némi kihívást jelenthet a döntéshozatalban, de ezt a részletes termékleírásainkkal és vásárlóink véleményeivel ellensúlyozzuk. Így biztosítjuk számodra az összes szükséges információt, hogy otthonod kényelmében, minden szempontot mérlegelve dönthess: bemutatjuk a matrac anyagát, méreteit, keménységét és egyéb fontos tulajdonságait.
Az online vásárlás során időt és energiát spórolhatsz meg, hiszen egy helyen, a saját tempódban válogathatsz kínálatunkból. Mindez lehetővé teszi, hogy informált döntést hozz, miközben biztos lehetsz abban, hogy nálunk a minőség és az érték kéz a kézben jár.
Mi a különbség a hideghab és a szivacs között?
A hideghab a szivacs továbbfejlesztett változata. Míg a szivacsot meleg öntéssel készítik, addig a hideghabot alacsony hőmérsékleten, kémiai reakcióval állítják elő. Így a hideghab rugalmassága és tartóssága sokkal jobb. A hideghab matracok szerkezetükben leginkább a szivacshoz hasonlítanak, viszont a hideghab sokkal tovább megőrzi formáját a gyártás során felhasznált különböző adalékanyagoknak köszönhetően. Ezért világszerte az egyik legkedveltebb alapanyag a matracgyártásban.
Hideghab vagy rugós matracot válasszak?
A különbség az egyéni igényekben és szükségletekben keresendő, ezért annak megfelelően érdemes dönteni egyik vagy másik mellett. Mindkét matrac más típus, így mindenkinek más-más komfortérzetet nyújt az adott darab.
Rugós matrac: Két fő típusra oszthatók: bonell rugós és táskarugós.
A bonell rugós matracok klasszikus, időtálló kialakításúak, melyekben a rugók homokóra alakúak és egymáshoz kapcsolódva alkotnak egy stabil szerkezetet.
A táskarugós, más néven zsákrugós matracok ergonomiai zónákra vannak felosztva, ahol a rugók függetlenül mozognak egymástól, gondoskodva a tökéletes súlyelosztásról. Csoportosítani a négyzetméterenkénti rugók száma szerint tudjuk őket.
Hideghab matrac: A legkedveltebb matracok közé tartozik árfekvésének köszönhetően. Minél nagyobb a matrac habsűrűsége, annál hosszabb lesz az élettartama, és jobb stabilitást biztosít.
Meddig ajánlott használni egy matracot?
Nagyon sok tényező befolyásolja egy matrac várható élettartamát, azonban általánosságban elmondható, hogy a középkategóriás ágybetétek használati időtartama 8-10 év körül van. Mindemellett igazán kényelmes funkcióját 6-8 évig biztosítja, ezért javasoljuk lehetőség szerint a cserét már ebben az időintervallumban.
Mennyi idő megszokni az új matracot?
Átlagosan 2-3 nap elegendő ahhoz, hogy a test hozzászokjon a változáshoz, azonban az érzékenyebbeknél ez az idő akár 1-2 hetet is igénybe vehet.
Néhány vásárlónk az első éjszaka után arra panaszkodik, hogy még kényelmetlenebbül alszik, mint az előző matracán. Ez azért lehetséges, mert az izomzatunk, a testünk már megszokott egyfajta fekvési pozíciót, és amikor egy minden ponton maximális alátámasztást nyújtó ágybetétre fekszünk, az hirtelen szokatlan lesz.
Számít-e a testsúly matracvásárlás során?
Igen. Egy megfelelő keménységű matracba belefekszik az ember, egy túl kemény matracra ráfekszik, egy túl lágy matracban pedig el fog merülni. A matrac keménységét a testtömeg fogja majd befolyásolni. Minél nagyobb a testsúly, annál keményebb matracra lesz szükségünk, hogy a túlzott besüppedést megakadályozzuk. Ha pedig minél könnyebbek vagyunk, annál inkább lesz fontos, hogy a matrac lágyságával biztosítsa számunkra a megfelelő kényelmet és komfortot.
A matrac élettartama
A matrac élettartama szoros összefüggésben lesz majd a matrac magasságával, anyagszerkezetével, anyagminőségével és használójának testsúlyával. Minél gyengébb alapanyagból van matracunk, minél alacsonyabb a matrac magmagassága, annál rövidebb élettartamú lesz majd. Szélsőségesen olcsó és rossz minőségű termékek és jelentős, 60-70 kg-ot meghaladó testtömeg esetén akár 1-2 éven belül is tönkre mehet a matracunk. Érdemes ezért a vásárlás során – anyagi lehetőségeinket figyelembe véve – testsúlyunkhoz és testalkatunkhoz megfelelő magmagasságú matracot választani.
A matrac keménysége
A matrac keménysége nagyon fontos. Tekintettel arra, hogy különböző testsúllyal és eltérő testalkattal rendelkezünk, egy matrac keménysége emberenként változik! Tehát nincs egységes adat arra nézve, hogy mikor kemény egy matrac és mikor félkemény. A matrac megfelelő keménysége egy egyenletes alátámasztást kell, hogy biztosítson, megakadályozva a test túlzott besüppedését, miközben megfelelő formakövetést kell produkálnia.
Matrac magassága
A matrac magassága többnyire megosztja a szakmát. Általános érvényben azonban elmondható, hogy fix alátámasztás esetén (bordázat) alkalmazhatjuk az összes bonell és zsákrugós matracot, valamint az összes 20 cm vagy ennél magasabb habmatracot. Alacsonyabb habmatrac esetén csak a keményhab matracok lesznek alkalmasak ágybordával történő használatra. Rugalmas léccel ellátott ágyrácsot kifejezetten csak lágyhab matrac esetén használunk, illetve olyan matracoknál, amelyek kellően hajlíthatók ahhoz, hogy a funkcionális ágyrácsok (fej-lábemelős, motoros) formáját maradéktalanul lekövessék. Fontos megjegyezni, hogy a matrac magassága egyben a rendelkezésre álló teret is jelenti, melynek alkalmasnak és elegendőnek kell lennie ahhoz, hogy a testet befogadja, hogy a matrac a test kontúrjait kellőképpen beengedhesse, annak formáját maradéktalanul lekövethesse.
Hogyan tisztíthatom a matracomat?
Ha a matrac huzata levehető, távolítsuk el azt a cipzár segítségével, és olvassuk el a bevarrt címkén található tisztítási utasításokat. Ha a címke tartalmazza a „mosható” szimbólumot, a huzatot kimoshatjuk mosógépben. Ne feledjük ellenőrizni a megengedett mosási hőmérsékletet.
Nem levehető huzatú matrac esetén minden esetben javasolt matracvédő használata, hiszen tisztítása nem igényel speciális eljárást, egész egyszerűen mosógépben mosható. Ennek köszönhetően egyszerűen meg tudjuk óvni matracunkat a különböző szennyeződésektől.